Studieårskalenderen endrer seg hvert studieår. Her vil du finne informasjon for studieåret 2023/2024. Det kan bli endringer på innhold i prosjektukene, men strukturen på ukene vil være gjeldende.
Studieårskalender 2023/2024
For studieåret 2023/2024 er følgende fastsatt.
Dirigentuka, Bjergsted 7. - 11. august (forkurs 5. - 6. august). Dirigentuka er obligatorisk for Digitale dirigentstudenter og studenter på ConductIT.
Semesterstart UK med informasjonsmøter for studenter 14. - 18. august. Inspirasjonsforedrag torsdag 17. august kl. 12.00 - 14.00 og workshops fredag 18. august kl. 12.00 - 14.00.
Fadderarrangementer 14. - 18. august.
Offisiell åpningsseremoni på campus Bjergsted tirsdag 15. august kl. 14.00 - 15.00 (Eikenes-salen). Grilling i parken kl. 15.00.
Øreuka for 1. klasse bachelorstudenter musikk (jazz) 23. - 25. august.
Undervisningsstart PPU.
Konteeksamener fra vår 2023: uke 34 - 37.
Inspirasjonsdager/tverrfaglig aktivitet 21. august kl. 09.30 - 15.30 (Zetlitz-salen, Stavanger konserthus) og 22. august kl. 09.30 - 14.30 (Bjergsted).
Slagverkprosjekt med slagverkklasser fra Stockholm og Stuttgart 2. - 8. september (Eikenes-salen og 1302).
Kurs i akademisk skriving for 1. klasse BA musikk 30. august kl. 09.15 - 11.00 (Hetland-salen).
Teori- og gehørtest for 1. klasse BA musikk + årsstudium 31. august og 1. september kl. 09.00 - 11.30 (rom 5115).
Disputas v/ Kristoffer Berre Alberts torsdag 31. august (Eikenes-salen).
Kurs i folkemusikk/-dans v/ Ole Bull-akademiet for 1. klasse bachelorstudenter.
Slagverkprosjekt med slagverkklasser fra Stockholm og Stuttgart 2. - 8. september (Eikenes-salen og 1302) med konsert torsdag 7. september kl. 19.00 (Eikenes-salen).
2. klasse BA dans: Intensive Dance in Context II + gjestelærer i teknikk.
Praksisuke PPU.
MA-studenter dirigering i Harstad 11. - 15. september.
Gjestelærer dans 2. klasse BA.
Slagverkklassen til Stuttgart 12. - 17. september.
Praksisuke PPU.
DigJazz-samling 16. - 17. september (Hetland-salen ++).
UTSATT: Ryddedag på fakultetet mandag 11. september.
Bjergsted Brass Festival 2023 ("Small Brass") med konserter hele uka (Eikenes-salen, Fartein Valen og St. Petri).
Jazzprosjekt 18. - 21. september (Hetland-salen): Forberedelser tverrfaglig prosjekt.
"Exploring Art Song" i Kokkola, Finland (Nordplus-prosjekt) 18. - 24. september.
Sangere klassisk: Mesterklasse med Micaela Carosi og Salvatore Scinaldi v/ Elizabeth Norberg-Schulz, 22. - 25. september (rom 1115).
Prosjekt med Are Sandbakken 26. - 29. september.
Foredrag/workshop v/ Are Sandbakken onsdag 27. september kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
UTGÅR: "Klassisk onsdag" 27. september kl. 19.00 (The Garden).
Kurs i akademisk skriving for 1. klasse dans + PPU 28. september kl. 14.15 - 16.00 (rom 5115/6104).
Masterforum 28. september kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).
"Low Brass" workshop i Vicenza, Italia (Erasmus+) 27. september - 1. oktober.
MA-studenter dirigering i Bergen 2. - 6. oktober.
PPU: Praksisorientering i kulturskolene/observasjon.
Bjergsted blåseensemble: Forberedelse til uke 41 onsdag 4. oktober kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Bjergsted messingensemble: Høytidsgudstjeneste i St. Petri kirke søndag 8. oktober kl. 11.00 (øving fredag 6. oktober kl. 12.00 - 14.00 i Eikenes-salen).
Dans: skriveuke.
PPU: Selvstudiumsuke.
Bjergsted blåseensemble 9. - 12. oktober kl. 10.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Konsert Bjergsted blåseensemble og dirigentklassen v/ Morten Wensberg torsdag 12. oktober kl. 18.00 (Eikenes-salen).
Jazz workshop/prosjekt 9. - 12. oktober kl. 09.00 - 16.00 (Hetland-salen ++) med professor v/ NTNU Nils Olav Johansen.
Jazz-konsert torsdag 12. oktober kl. 19.30 (Hetland-salen).
Fløytestudenter: Orgelnatt i Stavanger konserthus lørdag 14. oktober.
Disputas v/ Vidar Kvamme Schanche fredag 13. oktober (Eikenes-salen).
PPU: Praksisuke (Kulturskole).
"Vakkert og Virtuost" tirsdag 17. oktober kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Foredrag/workshop v/ Malin Kristine Graesse onsdag 18. oktober kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Ensemblekonsert med celloklassen lørdag 21. oktober kl. 18.00 (Eikenes-salen).
Prosjekt med Are Sandbakken 24. - 27. oktober.
PPU: Undervisnings- og praksisuke (Kulturskole).
Forberedelser til kabaretprosjekt i uke 46 v/ Elizabeth Norberg-Schultz.
Operaprosjekt Dido og Aeneas med UiB v/ Bettina Smith 27. oktober - 3. november.
Konsert med celloklassen tirsdag 24. oktober kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Bjergsted Orkesterstudielaug v/ PK Svensen onsdag 25. oktober kl. 12.00 - 16.15 (Eikenes-salen).
Masterforum 26. oktober kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).
Disputas v/ Kristian Thunestvedt Evjen onsdag 25. oktober (Hetland-salen).
Operaprosjekt Dido og Aeneas med UiB v/ Bettina Smith 27. oktober - 3. november. Operaforestillinger 2. november kl. 19.30 og 3. november kl. 18.00 (Eikenes-salen).
PPU: Praksisuke.
"Flautissimo" - Konsert med fløytestudentene mandag 30. oktober kl. 19.30 (Storækre-salen).
Kammermusikk-konsert tirsdag 31. oktober kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Bjergsted Orkesterstudielaug v/ PK Svensen onsdag 1. november kl. 12.00 - 16.15 (Eikenes-salen/2109).
Siddis Brass 3. og 4. november (Eikenes-salen/Hetland-salen/2109).
Bjergsted-konferansen torsdag 9. november 2023.
Dans 1. og 2. klasse BA: Tverrfaglig prosjekt.
Tromboneaften tirsdag 7. november kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Foredrag/workshop v/ jazz onsdag 8. november kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
DigJazz-samling 10. - 12. november.
Tverrfaglig prosjekt hele uka.
Stipendatkonsert v/ Héloïse Baldelli tirsdag 14. november kl. 19.30.
Bjergsted Messingensemble, prøve til julekonsert - tirsdag 14. november kl. 14.00 - 16.00 (Eikenes-salen).
ConductIT-samling 17. - 19. november (Eikenes-salen).
Forestilling tverrfaglig prosjekt 18. november (Fartein Valen, Stavanger konserthus).
Tverrfaglig prosjekt hele uka.
Jazzprosjekt m/ Marius Neset.
Forestilling tverrfaglig prosjekt 23. november kl. 19.00 (Eikenes-salen) og 25. november kl. 12.00 og kl. 16.00 (Bjergsted, med avslutning i Eikenes-salen).
Studentaktivitet Voices of Women 22. og 23. november (Ramsland og Tromsø).
"Vakkert og Virtuost" tirsdag 28. november kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Konsert med Bjergsted Vokalensemble torsdag 30. november (Storækre-salen).
Slagverkkonsert fredag 1. desember kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Bjergsted Messingensemble: prøver til julekonsert onsdag 29. november og fredag 1. desember kl. 12.00 - 14.00 (2109).
Semesterprøver slagverk fredag 1. desember (Eikenes-salen) + øvelser 29. og 30. november.
Masterforum 30. november kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).
Teorieksamener + utøvende eksamener musikk + PPU (innleveringer og hjemmeeksamen) + Dans: semestervurdering i teknikk.
Prosjekt med Are Sandbakken 4. - 7. desember.
Semesterprøver treblås mandag 4. desember kl. 14.15 - 18.00 (Eikenes-salen).
Semesterprøver messing tirsdag 5. desember kl. 12.00 - 19.00 (Eikenes-salen).
Semesterprøver/klaveraften tirsdag 5. desember kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Bjergsted Symfoniorkester/Bjergsted Blåseensemble: Prøve til julekonsert onsdag 6. desember kl. 12.00 - 15.00 (Eikenes-salen).
Bjergsted Messingensemble: Prøve til julekonsert fredag 8. desember kl. 11.45 - 13.15 (Eikenes-salen).
Sangernes julekonsert v/ Elizabeth Norberg-Schultz, søndag 10. desember kl. 14.00 (Skur 2) + prøver 8. og 9. desember.
Bjergsted Jazzensemble: Øvinger til julekonsert.
Teorieksamener + utøvende eksamener musikk + PPU (innleveringer og hjemmeeksamener).
Semesterprøver/eksamener sang tirsdag 12. desember (2109).
Dans: Skriveuke.
Universitetets julekonsert lørdag 16. desember kl. 18.00 (St. Petri) + øvelser hele uka.
Bjergsted Jazzensemble: Julekonsert 13. desember kl. 20.00 (Spor 5). Øvinger hele uka.
Julekonsert messing mandag 11. desember kl. 12.30 (Skipper Worse).
Samling ConductIT 5. - 7. januar 2024 (Eikenes-salen).
Dans 2. klasse BA: Intensive Community Dance 3. - 5. januar.
Samling Digitale dirigentstudier 12. - 14. januar (Eikenes-salen).
Ryddedag på fakultetet mandag 8. januar.
Bjergsted Blåseensemble: prøve til barnehagekonsertene onsdag 10. januar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøve fredag 12. januar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Utøvende eksamener Masterprosjekt + PDM.
BA jazz og dans 1. klasse: Tverrfaglig improvisasjonsprosjekt m/ visning fredag 19. januar.
BA dans 2. klasse: Community Dance project.
Jazz-prosjekt med Marius Neset.
Dig.jazz-samling 19. - 21. januar.
Konteeksamener fra høst 2023: uke 4 - 7.
Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøver 23. januar kl. 14.00 - 16.00 og 26. januar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Bjergsted Blåseensemble: Prøver til barnehagekonsertene 24. januar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Masterforum 25. januar kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).
PPU: Praksisuke.
Bjergsted Blåseensemble: Prøve til barnehagekonsertene 31. januar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøve 2. februar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Barnehageprosjekt Bjergsted blåseensemble og dirigentstudenter: Prøve mandag 5. februar kl. 09.30 - 11.30 og generalprøve kl. 12.00 (Eikenes-salen). Barnehagekonserter 6. - 8. februar kl. 10.00 og kl. 12.00 (Eikenes-salen).
Selvstudiumsuke for jazzstudentene.
NM i Brass 9. og 10. februar.
Deler av klassisk avdeling: Prosjekt med Are Sandbakken 13. - 16. februar.
Sang- og klaverstudenter: Liedseminar med Are Sandbakken 15. og 16. februar.
Bjergsted Orkesterstudielaug: prøver Carmina Burana onsdag 14. februar kl. 15.00 - 18.00. Treblås, messing og slagverk (Eikenes-salen) og strykere (2109).
Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøve fredag 16. februar kl. 12.00 - 14.00 (2109).
PPU: Praksisuke.
"Vakkert og virtuost" tirsdag 20. februar kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Bjergsted Orkesterstudielaug: prøver Carmina Burana onsdag 21. februar kl. 15.00 - 18.00. Treblås, messing og slagverk (Eikenes-salen) og strykere (2109).
CREO-konferanse om scenekunstmedisin torsdag 22. februar (Eikenes-salen).
Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøver fredag 23. februar kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Masterforum 22. februar kl. 15.00 - 17.00 (Ramsland).
BA dirigering: prosjekt med Gjallarhorn onsdag 21. februar.
UTGÅR: Orkesterprosjekt klassisk i samarbeid med UiA
BA dans 1. og 2. klasse: Research week med morning class.
MA-studenter dirigering i Horten 26. februar - 2. mars.
PPU: selvstudiumsuke.
Jazzprosjekt med Marius Neset.
Konsert med celloklassen tirsdag 27. februar kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Ingen ordinær undervisning. Flere studenter er involvert i opptaksuken.
BA dans 1. og 2. klasse: Research week med morning class.
PPU: Praksisuke.
Åpen dag UiS 5. mars på campus Ullandhaug.
BA dirigering: prosjekt med Gjallarhorn 6. mars.
Bjergsted Orkesterstudielaug: prøve Carmina Burana 13. mars kl. 15.00 - 18.00 (Eikenes-salen).
Carmina Burana 15. - 18. mars (Stavanger konserthus).
BA dirigering: prosjekt med Gjallarhorn 13. mars.
Cello- og klaverkonsert m/ Jaakko Pulakka & Fernando Cruz tirsdag 12. mars kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøve onsdag 13. mars kl. 12.00 - 13.30 (Eikenes-salen).
Kammermusikk-konsert torsdag 14. mars kl. 19.30 (Eikenes-salen).
NM janitsjar 15. og 16. mars (Trondheim).
BA klassisk 1. klasse : Ensembleledelse v/ Hannah Andresen torsdag 14. mars kl. 12.00-14.00 (Hetlandsalen).
Kammermusikkfestival 18. - 22. mars (ensembleeksamener klassisk). Kammermusikk-konkurranse fredag 22. mars kl. 13.00 (Eikenes-salen).
Sangstudenter årsstudium + sangere BA 1. og 2. år: Eksamen i tidligmusikk, tirsdag 19. mars kl. 18.00 i Stokka kirke (Generalprøve fra kl. 16.00).
Carmina Burana 15. - 18. mars (Stavanger konserthus).
BA dans 1. og 2. klasse: Årsprøve i teknikk.
Avgangsforestilling dans 20. og 21. mars.
MA dirigering i Trondheim 18. - 22. mars.
PPU: Praksisuke.
BA dirigering: prosjekt med Gjallarhorn 20. mars, konsert 21. mars.
Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prøve onsdag 20. og 21. mars kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen).
Masterforum 21. mars kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).
Ingen ordinær undervisning, men instrumentundervisning kan avtales.
Bjergsted Messingensemble: Gabrieli-prosjekt. Prøver 2. april kl. 14.00 - 16.00, 3. og 4. april kl. 12.00 - 14.00 (Eikenes-salen). Konsert 4. april (Nysæter kirke, Stord).
BA dans 1. og 2. klasse: Morning class + koreografiprosjekt 3. - 5. april.
PPU: Praksisuke.
Prøver til operakafé 5. - 8. april kl. 11.00 - 19.00 (2109).
BA klassisk 1. klasse : Ensembleledelse v/ Hannah Andresen tirsdag 2. april kl. 12.00-14.00 (2109).
BA dans 1. og 2. klasse: Morning class + koreografiprosjekt.
PPU: Praksisuke.
Prøver til operakafé 8. april kl. 11.00 - 19.00 (2109/Eikenes-salen) og fredag 12. april kl. 15.00 - 19.00 (Eikenes-salen). Operakafé tirsdag 9. april kl. 19.30 (Sandnes kulturhus) og lørdag 13. april kl. 14.00 (Stavanger Konserthus).
Bjergsted Orkesterstudielaug: prøver onsdag 10. april kl. 12.00 - 13.45. Stryk (2109) og treblås, messing og slagverk (Eikenes-salen). Tutti prøve kl. 14.15 - 16.15 (Eikenes-salen).
Slagverkøvelser 12. - 17. april (Eikenes-salen).
Dig.jazz-samling 13. og 14. april (Hetland-salen++).
BA klassisk 1. klasse : Ensembleledelse v/ Hannah Andresen tirsdag 9. april kl. 09.30-11.30 (Eikenes-salen).
Workshop for UK-studenter tirsdag 9. april kl. 12.15-14.00 i søknadsskriving til legater og stipender (Biblioteket, Bjergsted).
BA dans 1. og 2. klasse: Prosjektuke Morning class + forberedelse til sommerforestilling.
Jazz: Eksamener ensemble/hovedinstrument 16. og 17. april (Blyge Harry).
PPU: Praksisuke.
Slagverkøvelser 12. - 17. april (Eikenes-salen).
"Vakkert og virtuost" tirsdag 16. april kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Bjergsted Orkesterstudielaug: prøver onsdag 17. april kl. 12.00 - 13.45. Stryk (2109) og treblås, messing og slagverk (Eikenes-salen). Tutti prøve kl. 14.15 - 16.15 (2109).
Messingensemble og dirigentklassen: Prøver "Mahler 5" fredag 19. april kl. 12.00 - 15.00 (Eikenes-salen).
RM skolekorps 20. og 21. april (Eikenes-salen, Hetlandsalen, kantineområdet ++).
BA klassisk 1. klasse : Ensembleledelse v/ Hannah Andresen torsdag 18. april kl. 09.30-11.30 (Eikenes-salen).
BA dans 1. og 2. klasse: Prosjektuke Morning class + forberedelse til sommerforestilling.
Konsert med celloklassen tirsdag 23. april kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Bjergsted Orkesterstudielaug: seksjonsprøve onsdag 24. april kl. 12.00 - 13.45. Stryk (2109) og treblås, messing og slagverk (Eikenes-salen). Tutti prøve kl. 14.15 - 16.15 (2109).
Masterforum 25. april kl. 14.00 - 16.00 (Hetlandsalen).
BA klassisk 1. klasse : Ensembleledelse v/ Hannah Andresen torsdag 25. april kl. 12.00-14.00 (Eikenes-salen).
Mai-jazz 3. - 8. mai 2024. Prosjekt for de som er involverte.
Jazz: Prosjekt med Marius Neset 29. og 30. april.
Orkesterprosjekt med Are Sandbakken 29. og 30. april og 2. mai kl. 09.30 - 14.30 (Eikenes-salen). Generalprøve fredag 3. mai kl. 09.30-14.30 og konsert kl. 19.30 (Eikenes-salen).
BA dans 1. og 2. klasse: Prosjektuke Morning class + forberedelse til sommerforestilling.
Eksamen Digitale dirigentstudier 3. - 5. mai (Hetland-salen/Eikenes-salen).
Mai-jazz 3. - 8. mai 2024.
BA dans 1. og 2. klasse: Prosjektuke Morning class + forberedelse til sommerforestilling.
BA dans 1. og 2. klasse: Sommerforestilling 14. - 16. mai.
Blåsere: Eksamensforberedende konsert onsdag 15. mai kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Avslutningsseremoni UK fredag 24. mai kl. 13.00 (Eikenes-salen).
Bjergstedfest (åpen dag) lørdag 25. mai kl. 11.00 - 15.00.
BA dans 1. og 2. klasse: Skriveuke. 3. klasse: Visning soloprosjekt.
Jazz: Eksamenskonserter 21. - 23. mai (Spor 5).
Klaveraften tirsdag 21. mai kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Blåsere: Eksamensforberedende konsert onsdag 22. mai kl. 19.30 (Eikenes-salen).
Eksamen ConductIT 24. - 26. mai (Eikenes-salen).
PPU: Muntlig eksamen i pedagogikk 10. - 12. juni.
Kanskje du også er interessert i
Besøksadresse
Kitty Kiellands hus, Rennebergstien 30, 4021 Stavanger
Postadresse
Universitetet i Stavanger, Postboks 8600 Forus, 4036 Stavanger
Telefon
51 83 10 00
E-post
post@uis.no
Organisasjonsnummer
971564679